Br​​ukar

 ​Skup nieruchomości.
Skup działek budowlanych oraz rolnych.
Skup zadłużonych mieszkań.

  +48 574 589 375

Oddam zadłużone mieszkanie – skup zadłużonych mieszkań  

Zadłużone mieszkania niełatwo się sprzedają. Wielu kupujących wręcz stroni od zadłużonych mieszkań, obawiając się przejęcia zadłużenia po poprzednim właścicielu. Jest to trochę bezpodstawne, ponieważ w wielu transakcjach nie dochodzi do takich sytuacji. Tutaj na niekorzyść może działać niewiedza. Nie każdy korzysta z usług doradców, z tego względu wystrzega się zakupu mieszkań, które obciążone są zadłużeniem. Co zrobić, kiedy trzeba sprzedać mieszkanie z długiem? Odpowiedzią na to pytanie może być skup nieruchomości.  

Jak sprzedać mieszkanie z długiem?  

Problem z zadłużeniem to ciążący problem. Łatwo w niego wpaść, mimo tego, że ma się świadomość wielu mechanizmów takich jak na przykład “spirala długów”. Jest to nic innego jak zaciąganie kolejnych pożyczek na poczet spłaty poprzednich. Tu łatwo się zakręcić. Łatwo też dostrzec, że sprzedaż zadłużonego mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Już na samym początku, kiedy publikuje się ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z długiem, dostrzec można nieduże zainteresowanie taką ofertą. Wielu właścicieli zaniecha tego, aby dzielić się informacją o zadłużeniu nieruchomości, by poinformować o tym kupującego w “lepszym” momencie. Zwykle czeka się na moment, kiedy kupujący będzie bardziej zainteresowany i chętny do dalszych rozmów. Nic w tym dziwnego, skoro ogłoszenie pt. “sprzedam zadłużone mieszkanie” nie cieszy się dużą popularnością, łatwiej jest zataić istotne informacje. Wielu chętnych, którzy uzyskuje informacje o zadłużeniu od właściciela, lub poprzez sprawdzenie księgi wieczystej, rezygnuje z zakupu. Co w takiej sytuacji można zrobić? Czy pisać dalej ogłoszenia typu “oddam zadłużone mieszkanie”? Dużo łatwiej jest sprawdzić, co do powiedzenia w tej kwestii mają profesjonalne firmy skupujące nieruchomości. Wiele z nich bierze pod uwagę zakup takich mieszkań i to bez większych problemów. Ich oferty można znaleźć pod hasłem: “kupię zadłużone mieszkanie” Dla takich firm skup zadłużonych mieszkań jest czymś oczywistym, a specjaliści obsługujący transakcje doskonale wiedzą, jakie są procedury. Skup takiego mieszkania oznacza przeprowadzenie dokładnej wyceny i wyliczenie, czy dług pokrywa się z tą kwotą. Są także sytuacje, gdzie kwota zadłużenia nie jest aż tak wysoka, aby właściciel musiał oddać mieszkanie w zamian za uregulowanie zadłużenia. Skup mieszkań zadłużonych może oznaczać również zysk dla właściciela. Oczywiście wszystko zależy od stopnia i wysokości zadłużenia.  

Procedura sprzedaży zadłużonego mieszkania  

Jednym z ważniejszych czynników w przypadku sprzedaży zadłużonego mieszkania jest tak zwany list mazalny. Jest to nic innego jak, pisemna zgoda wierzyciela, która uwzględnia zwolnienie hipoteki, w przypadku spełnienia określonych warunków. Oznacza to tyle, że kupujący nabywa nieruchomość wolną od zadłużenia, kiedy poprzedni właściciel nawiązuje porozumienie z bankiem, a jego zadłużenie zostanie częściowo lub całkowicie spłacone poprzez sprzedaż nieruchomości. Jeśli kwota zadłużenia przewyższa wartość nieruchomości, banki zwykle idą na ugodę z dłużnikiem i pozostałą część długu (której nie obejmuje kwota ze sprzedaży) rozkładają na odpowiednie raty. W związku z tym oferty typu “sprzedam zadłużoną nieruchomość” mogą wcale nie wypadać najgorzej, jeśli bank jest skory do zdjęcia hipoteki z tej nieruchomości w chwili jej kupna. Skup zadłużonych mieszkań przez firmy skupujące jest prostą do przeprowadzenia procedurą. Przedstawiciele takich firm doskonale wiedzą, jakich formalności należy dopełnić. Okazuje się, że nawet takie nieruchomości (zadłużone) można sprzedać w krótkim czasie, nawet w ciągu kilku dni. Takie z resztą oferty mają popularne firmy skupujące nieruchomości. Ponadto wiele z nich oferuje również pomoc w uzupełnieniu dokumentacji do sprzedaży, co znacznie przyspiesza proces sprzedaży i kupna nieruchomości. Wielu właścicieli docenia fakt tego, że mogą liczyć na pomoc specjalistów. Podczas tradycyjnej sprzedaży liczyć można jedynie na siebie lub na wynajętego doradcę nieruchomości.  

Oferta

Aspekty prawne związane ze skupem działek

Do skupu działek budowlanych jak i skupu działek rolnych, obowiązują pewne aspekty prawne obejmujące wiele kwestii:

Status Prawny Działki i warunki zabudowy i przeznaczenie gruntu

Przed sprzedażą należy sprawdzić, czy działka jest wolna od obciążeń prawnych, takich jak hipoteki, służebności, czy spory graniczne.

Dla działek budowlanych istotne są lokalne plany zagospodarowania przestrzennego, warunki zabudowy oraz dostęp do infrastruktury. W przypadku skupu działek rolnych kluczowe są klasyfikacje gruntów i ograniczenia związane z ich użytkowaniem rolniczym.

Procedury transakcyjne, podatki, opłaty i wsparcie prawne

Transakcja związana ze sprzedażą lub skupem działek wymaga podpisania aktu notarialnego, który powinien zawierać wszystkie istotne warunki umowy, w tym cenę i sposób płatności.

Sprzedaż i skup działki wiąże się z obowiązkami podatkowymi, które powinny być rozważone przy ustalaniu warunków transakcji.

Wiele firm skupujących działki oferuje pomoc prawną w celu rozwiązania ewentualnych problemów prawnych i zapewnienia bezpiecznej transakcji.

Podsumowując, aspekty prawne skupu działek są złożone i wymagają dokładnej analizy oraz często wsparcia specjalistów, aby zapewnić prawidłowy i bezpieczny przebieg transakcji.

Rozwiązanie Problemów Prawnych i Finansowych

Skupy działek często mają doświadczenie w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawnych, takich jak kwestie hipoteki, zadłużenia, spory o granice działki itp.

Brak Kosztów Pośrednictwa

W przypadku sprzedaży bezpośrednio do firmy skupującej, sprzedający unika opłat i prowizji związanych z usługami pośredników nieruchomości.

Elastyczność i Indywidualne Podejście

Firmy te często są bardziej elastyczne w negocjacjach i mogą dostosować warunki transakcji do indywidualnych potrzeb sprzedającego, np. szybkość transakcji, sposób płatności, rozwiązanie problemów prawnych.

Szybkość Transakcji

Skup działek umożliwia sprzedanie nieruchomości w znacznie krótszym czasie niż tradycyjna sprzedaż na rynku. Firmy te często są w stanie zakończyć cały proces w ciągu kilku dni.

Gotówka od Ręki

Sprzedający otrzymują płatność bezpośrednio i szybko, co jest szczególnie korzystne w nagłych sytuacjach finansowych.

Prostota Procesu

Proces sprzedaży jest uproszczony, z mniejszą ilością formalności i dokumentacji, co oznacza mniej biurokracji i stresu.