Br​​ukar

 ​Skup nieruchomości.
Skup działek budowlanych oraz rolnych.
Skup zadłużonych mieszkań.

  +48 574 589 375

Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę  

Podobnie jak trudno się sprzedaje nieruchomości ze znacznym zadłużeniem, tak samo ciężko jest też sprzedać udziały w nieruchomości. Kupujący wolą w całości gospodarzyć nieruchomością, którą nabyli. Z tego powodu właściciele udziałów w nieruchomości mają trudny orzech do zgryzienia, kiedy decydują się na sprzedaż takiej części. Co mogą zrobić? W jaki sposób mogą pomóc sobie w sprzedaży udziałów? Z pomocą wychodzą im naprzeciw firmy skupujące nieruchomości.  

Jak sprzedaje się udziały w nieruchomości?  

Ofert sprzedaży typu “sprzedam udziały w domu jednorodzinnym” jest coraz więcej. Przeglądając portale ogłoszeniowe, łatwo jest dostrzec, że takie oferty nie cieszą się chyba znacznym zainteresowaniem. Większość kupujących oczekuje dostępu do całej nieruchomości podczas jej nabycia, a podział na określone części może zaburzyć ten schemat. Nie ma tego złego, ponieważ istnieje wiele firm, które ogłaszają się z ofertą “kupię udziały w nieruchomości”. To dla wielu sprzedających prawdziwa okazja do tego, aby pozbyć się swoich problemów. Nierzadko są to problemy finansowe.  

Jeżeli chodzi o procedurę sprzedaży, to firmy skupujące udziały w nieruchomościach podchodzą do tego, jak do normalnego kupna nieruchomości. Oczywiście kluczowa jest tutaj funkcja biura notarialnego, gdzie notariusz występuje do sądu o wpis do księgi wieczystej. Sama sprzedaż takich udziałów, gdy jest już chętny kupujący, nie różni się zbyt wiele od tradycyjnych transakcji sprzedażowych. Wiele też zależy od współwłaścicieli nieruchomości, ponieważ nie w każdej sytuacji sprzedaż udziałów bez ich zgody jest możliwa. Zdarza się, że trzeba będzie wystąpić do sądu o udzielenie takiej zgody.  

Dlaczego trudniej sprzedaje się udziały w nieruchomości niż samą nieruchomość?  

Okazuje się, że potencjalni kupujący zdecydowanie bardziej wolą kupować całą nieruchomość aniżeli jej określoną część. Nie ma tutaj niczego dziwnego, w końcu każdy chce zarządzać swoją nieruchomości po swojemu. Nabycie określonej części i wstąpienie do grona współwłaścicieli wiąże się niejako z pewnymi ograniczeniami. Problem ze sprzedażą takiej podzielonej na części nieruchomości można rozwiązać poprzez wybór firmy oferującej skup udziałów w nieruchomości. Takie firmy nie obawiają się trudności w związku z nabyciem danej części budynku. Jak działają firmy skupujące udziały w nieruchomościach? Tutaj działają przede wszystkim specjaliści od nieruchomości, którzy znakomicie wiedzą, jakie procedury muszą wystąpić na drodze kupna takiego udziału.  

Firmy oferujące skup udziałów w nieruchomościach, nie rozpatrują ofert w kategoriach typowych dla potencjalnych kupujących z ogłoszeń. Oznacza to, że nie obawiają się one korelacji ze współwłaścicielami budynku. To właśnie problemy z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami często zniechęca potencjalnych kupujących do podjęcia takiej decyzji na temat kupna. Również ten sam problem stanowi powód, dla którego wielu posiadaczy udziałów decyduje się na ich sprzedaż. Tutaj kwestia “świętego spokoju” staje się wyznacznikiem wszystkiego. Wielu współwłaścicieli, aby mieć spokój i zażegnać wszelkie spory i konflikty decyduje się na sprzedaż swojej części nawet w kwocie niższej niż wartość rynkowa.  

Innym powodem, dla którego można zdecydować się na sprzedaż udziałów, jest chęć zysków, czy problemy finansowe, które można rozwiązać poprzez sprzedaż takiej części. O tym, jaką kwotę ostatecznie otrzyma się w ramach sprzedaży, decyduje rzetelna wycena nieruchomości, a także oferta, jaką wystosuje skup udziałów nieruchomości.  

Jakie nieruchomości trudniej sprzedać?  

Kiedy mowa o sprzedaży udziałów, co można wyczytać z ogłoszeń typu “sprzedam udziały w nieruchomości’, duże znaczenie ma to, co tak naprawdę jest sprzedawane. Nie zawsze skup części nieruchomości oznacza ofertę interesującą dla potencjalnego kupującego z ogłoszenia. Co można mieć tutaj na myśli? Generalnie udział, udziałowi nierówny. Wiele zależy od tego, czego dotyczy udział. Jeśli sprzedaje się udziały w kamienicy, która podzielona jest na mieszkania – zyskuje się tak naprawdę mieszkanie. Dużo gorzej jest, kiedy chodzi o skup części mieszkania. Tutaj korelacje z innym współwłaścicielem lub współwłaścicielami mogą być nieciekawe. Oczywiście, ten kto kupuje taki udział, raczej nie decyduje się na ulokowanie siebie i rodziny w takim mieszkaniu, a liczy się bardziej na zysk z wynajmu. Niemniej trudniej sprzedaje się udział w mieszkaniu, aniżeli udziału w domu jednorodzinnym podzielonym na sekcje, czy mieszkania lub w kamienicy.  

Zdarza się, że sprzedawane udziały dotyczą wyłącznie części piwnicy lub nieużywanego poddasza. Dla firm skupujących takie propozycje wcale nie są odrzucane. Wręcz przeciwnie, dokładnie weryfikuje się ofertę, wycenia i podejmuje dalsze rozmowy z klientem w celu dopełnienia formalności i doprowadzenia transakcji do końca. W związku z tym można uznać, że najlepszym klientem, kiedy w grę wchodzi sprzedaż udziałów w mieszkaniach, będzie firma skupująca nieruchomości. Ostateczna cena jest pod tym względem indywidualnie oszacowana.  

Oferta

Aspekty prawne związane ze skupem działek

Do skupu działek budowlanych jak i skupu działek rolnych, obowiązują pewne aspekty prawne obejmujące wiele kwestii:

Status Prawny Działki i warunki zabudowy i przeznaczenie gruntu

Przed sprzedażą należy sprawdzić, czy działka jest wolna od obciążeń prawnych, takich jak hipoteki, służebności, czy spory graniczne.

Dla działek budowlanych istotne są lokalne plany zagospodarowania przestrzennego, warunki zabudowy oraz dostęp do infrastruktury. W przypadku skupu działek rolnych kluczowe są klasyfikacje gruntów i ograniczenia związane z ich użytkowaniem rolniczym.

Procedury transakcyjne, podatki, opłaty i wsparcie prawne

Transakcja związana ze sprzedażą lub skupem działek wymaga podpisania aktu notarialnego, który powinien zawierać wszystkie istotne warunki umowy, w tym cenę i sposób płatności.

Sprzedaż i skup działki wiąże się z obowiązkami podatkowymi, które powinny być rozważone przy ustalaniu warunków transakcji.

Wiele firm skupujących działki oferuje pomoc prawną w celu rozwiązania ewentualnych problemów prawnych i zapewnienia bezpiecznej transakcji.

Podsumowując, aspekty prawne skupu działek są złożone i wymagają dokładnej analizy oraz często wsparcia specjalistów, aby zapewnić prawidłowy i bezpieczny przebieg transakcji.

Rozwiązanie Problemów Prawnych i Finansowych

Skupy działek często mają doświadczenie w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawnych, takich jak kwestie hipoteki, zadłużenia, spory o granice działki itp.

Brak Kosztów Pośrednictwa

W przypadku sprzedaży bezpośrednio do firmy skupującej, sprzedający unika opłat i prowizji związanych z usługami pośredników nieruchomości.

Elastyczność i Indywidualne Podejście

Firmy te często są bardziej elastyczne w negocjacjach i mogą dostosować warunki transakcji do indywidualnych potrzeb sprzedającego, np. szybkość transakcji, sposób płatności, rozwiązanie problemów prawnych.

Szybkość Transakcji

Skup działek umożliwia sprzedanie nieruchomości w znacznie krótszym czasie niż tradycyjna sprzedaż na rynku. Firmy te często są w stanie zakończyć cały proces w ciągu kilku dni.

Gotówka od Ręki

Sprzedający otrzymują płatność bezpośrednio i szybko, co jest szczególnie korzystne w nagłych sytuacjach finansowych.

Prostota Procesu

Proces sprzedaży jest uproszczony, z mniejszą ilością formalności i dokumentacji, co oznacza mniej biurokracji i stresu.